SŁUPY GABIONOWE

Systemy gabionowe w swym pierwotnym kształcie stanowiły wzmocnienia nabrzeży i wałów koryt rzecznych. Istotą stosowania gabionów było stworzenie wytrzymałej na lata konstrukcji.

Systemy gabionowe zostały zaadaptowane do architektury miejskiej tworząc nowe możliwości praktycznego wykorzystania.

Gabiony stanowią nowoczesne i praktyczne zabezpieczenie obszarów prywatnych lub przemysłowych jak i posesyjnych. Gabiony często instalowane są w terenach miejskich o gęstej zabudowie gdzie ze względu na swą nieprzezierność oraz własności dźwiękochłonne tworzą swoiste enklawy prywatności. Bardzo często można je spotkać także w terenach otwartych gdzie z kolei wykorzystywane są w charakterze wiatrołapów. 

W ofercie gabionów WIŚNIOWSKI do wyboru są dwa typy słupków: słupy bazujące na dwuteowniku IPE 160 oraz słupki STM bazujące na profilach zamkniętych 50x100 lub 50x120 [mm]. W obu przypadkach możliwe jest zastosowanie paneli płaskich VEGA 2D I VEGA 2D Super w zależności od preferencji zamawiającego. 

Ważnym aspektem systemu gabionowego firmy WIŚNIOWSKI jest jego długoletnia niezawodność. Zabezpieczenie paneli i słupów poprzez cynkowanie ogniowe lub cynkowanie i powłokę poliesterową skutecznie przeciwdziała procesom korozji. 

System Gabionowy na słumach IPE 160

System gabionowy tworzą panele kratowe Vega 2D lub Vega 2D Super montowane między słupami gabionowymi IPE 160. Panela wraz ze słupami gabionowymi tworzą kontynuację pod wypełnienie kamieniem bądź inne wypełnienie zgodnie z przeznaczeniem. Słupy gabionowe stanowią istotną rolę w zakresie stabilności całej konstrukcji ogrodzenia gabionowego. Cechują się wysokim spółczynnikiem wytrzymałości na odkształcenia. Słupy wyposażone są w wieszaki ulokowane wewnątrz przetłoczenia na którym mocowane są panele. Całość tworzy jednolitą linię ogrodzenia.

Słupy gabionowe IPE zabezpieczone są poprzez ocynkowanie ogniowe lub ocynkowanie ogniowe + powłoka poliestrowa.

Możliwość pomalowania na każdy kolor z palety RAL, do 10 lat gwarancji antykorozyjnej dla słupów i paneli kratowych w systemie malowania proszkowego DUPLEX.

SYSTEM GABIONOWY NA SŁUMACH STM

System gabionowy tworzą panele kratowe Vega 2D lub Vega 2D Super. Panele montowane są między słupami gaminowymi STM o przekroju 50x100x3 [mm] lub 50x120x4 [mm].

Panele wraz ze słupami gabionowymi tworzą pod wypełnienie kamieniem bądź inne wypełnienie zgodnie z przeznaczeniem. Panele mocowane są do uchwytów słupów za pomocą akcesoriów. Wyposażenie obowiązkowe stanowią spinki zabezpieczające panele przed odkształceniem.

Słupy gabionowe STM zabezpieczone są poprzez ocynkowanie ogniowe lub ocynkowanie ogniowe + powłoka poliestrowa.

Możliwość pomalowania na każdy kolor z palety RAL, do 10 lat gwarancji antykorozyjnej dla słupów i paneli kratowych w systemie malowania proszkowego DUPLEX.